Follow me on Twitter
the-sandbox (SAND) news

SEBASTIEN BORGET KİMDİR?🤓 | THE SANDBOX: SANALDA PARALEL EVREN🪐 | METAVERSE OYUN VE NFT BİR ARADA🌈

Rate this post🌟 Metaverse evrenini en iyi projeler üzerinde deneyimlemek için hemen ICRYPEX’e üye ol:
📲ICRYPEX iOS & Android:

Kuşkusuz ki 90’lardan beri insanlar Web 2.0 ile birlikte ortaya çıkan ve büyüyen platformlarla birlikte sahipliğin kişilerden ziyade başka platformlara verilmesinin sonucu olarak kişisel hakların korunmasına ve kişisel gizliliğe dair farkındalıkları arttı. Bu çok normal çünkü yıllarca kişisel veriler toplandı. Aslında platformlara verilen özgürlükler bir noktada suiistimal edildi. Tüm bu hikâyenin sonucunda sahiplik ve aracılık kavramlarının sorgulanmasıyla Web 3.0 kavramını kabullenmeye başladık. Bazı küresel gelişmeler de bu süreci hızlandırdı elbet, Covid-19 mesela. İnsanların eve kapanmasıyla tüm arka planda yaşanan gelişmeleri ilk elden deneyimleyebilmesine aracı oldu. Zira süreç boyunca yaşanan teknolojik gelişmeler başta blok zinciri, eşler arası paylaşım, âdem-i merkeziyet kavramı Web 3.0’ın argümanlarını güçlendirirken metaverse kavramını da koluna taktı yürüdü. Bunların hiçbiri 2 senelik konular değil, Web 3.0 da blok zinciri de metaverse de! “Sanalda paralel bir evren” yaratma hayaliyle #SebastienBorget ve #TheSandBox!

SEBASTİEN BORGET KİMDİR?

1988 yılında Fransa, Paris’te doğdu. Ana dili Fransızca olan Borget’in ileri seviyede İngilizcesi ve Almancası da var. Önce Paris’te bilgisayar sistemleri üzerine lisans eğitimi aldı. Ondan sonra 20’lerinin başında Çin’e gitti ve Hong Kong Üniversitesinde aynı alanda Master eğitimini tamamladı. Burada öğrendiği başlangıç seviyesinde Çincesi vardır. Borget, son günlerde kendisini büyüyen girişimlerde 10 yılı aşkın sürelik deneyime sahip bir girişimci ve baba olarak tanımlıyor. Tabii bu sektörde geçirdiği yıllar dile kolaydır. Girişimci olmak kolay mı?

Tüm girişimcilik süreci boyunca hiç mi aksaklık, başarısızlık olmadı? Elbette oldu, mesleğin olmazsa olmazı. Ancak bu yolculukta kendini tek başına görmüyor, “Arkamda bir ekip var!” diyor. Önemli olan bu, her daim destekte olan ve yalnız olmadığını gösteren bir ekip ile birlikte olmak. Ekip farklı görüşlere açık oldukça, birbirini anladıkça bu vizyonu geliştirmek ve problemlerin üstesinden birlikte gelmek çok daha kolay hale gelecektir. İletişim çok önemli, 10 yıldan fazla süredir bu sektörde kalmaları da bu yüzdendir.

2007 yılında merkeziyetsizliğin ilk uygulamalarından olan eşler arası bir teknoloji şirketinin kurucu ekibindeydi. Bu şirket birkaç yıl sonra satıldı ve ağ kullanıcıları tarafından oluşturulan bir web sitesini başlattılar. Herkesin özgürce içerik paylaşmasına imkân sağlayan bu girişim sonrasında satıldı. 2011 yılında ilk ücretsiz oynanabilen mobil oyun şirketini kurarak sahaya geri döndüler. Bu oyunun vizyonu sonunda oyuncuları oyun yaratıcılarına dönüştürecekti. Ekip projeyi son haline getirmeden önce ilk içeriği sonra araçları belirlediler. Oyuncular için bu araçlarla oluşturulabilecek örnek içerikler oluşturuldu. Vakfın sağladığı yazılım ve çeşitli diğer konularla ilgili eğitimleriyle de birçok insana ulaştılar. Hala da gelişmeye geliştirmeye devam ediyor. Ekosistemin büyümesinin nedenlerinden biri olan oyun içinde oyuncular tarafından içerik üretimi sürmektedir. Hedefleri ise programlama ve oyun oluşturma konusunda hiçbir becerisi olmayan birinin bile oyun yaratıcısı olmasını sağlamaktır. Mobilde geçen 9 yıl ve ardından 3 yıl blok zinciri teknolojisinin oyun üzerinde yansımasını gördü. Zirve seviyesine ulaştı ve ekibin kurduğu 4. Şirket olarak #Ethereum ağında The SandBox oluştu!

The Sandbox Token

The Sandbox içerik, #ekonomi ve yönetim gibi konuların sanal dünyaya katkıda bulunan oyuncuların ve yaratıcıların elinde olan #NFT tabanlı, açık bir #meta veri deposu olarak ortaya çıkıyor.

Sandbox’ta her biri bir kullanıcıya ait olan 166.464 adet benzersiz sanal arsa bulunuyor. Bu arsalarda elbette gayrimenkul değerleme söz konusu, son zamanlarda da sanal arazi fiyatlarında ciddi artışlar yaşandı. Talebin çok olması Sandbox’ı değerli sanal emlak şirketlerinden birisi yapıyor. Arsaların ortalama fiyatları Aralık 2020’den bu yana 27 kattan fazla artış yaşadı. The SandBox, Snoop Dogg, Avenged Sevenfold, The Walking Dead, #Smurfs, #Atari gibi 165’ten fazla isimle de ortaklık duyurdu.

ICRYPEX’i Sosyal Medya kanalları üzerinden takip edin, anlık analizlere ulaşın ve kripto paraların teknik analizlerinden, güncel kripto gelişmelerinden anında haberdar olun.

✔️ Telegram grubumuz ile en güncel analizlere ulaşın:

🔍 ICRYPEX Kripto Para Borsasını keşfedin:

📈 Günlük ve haftalık kripto para analizleri için:

📍 Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi için:

Sosyal Medya Hesaplarımız
Instagram:
Facebook:
Twitter:
LinkedIn:

📩 Soru, görüş ve önerileriniz için: [email protected]

source

Mila

Mila doesn’t only cover Blockchain and crypto, but she does focus the bulk of her writing efforts on this emerging technology and how it is impacting not just US markets, but global markets too. From the British Virgin Islands to China, her reporting leaves no global crypto stone unturned. Her tenacity and candid opinions on the impacts of crypto and Blockchain have made her a leading voice in the industry and a top source of truth to the curious masses.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button